"За арбітром бігли не тільки гравці та ультрас, а навіть прості "мужики"

Директор ФК Нива (Тернопіль) Дмитро Андрієшин пояснив Sport Arena, чому клуб може знятися із чемпіонату та чого вимагає від ФФУ.

Наш сайт уже детально зупинявся на тій ситуації, яка склалася у чемпіонаті України з арбітражем. Черговий епізод у цілій вервечці подій – матч у Вишнівці, де тернопільська Нива поступилася Агробізнесу (1:2). Сам поєдинок проходив і завершувався зі скандалом, а після того, як емоції, здавалося, вщухли, ФК Нива (Тернопіль) виступив із заявою, де вимагає від керівник органів вітчизняного футболу дати оцінку епізоду та вжити всі заходи із покращення арбітражу – інакше зняття клубу з турніру.

Директор тернопільського клубу, колишній професіональний футболіст Дмитро Андрієшин в інтерв’ю Sport Arena розповів, що відбувалося у матчі Нива – Агробізнес, чого вимагають у Тернополі та на що сподіваються у зв’язку з цією заявою.

– Скажіть, чи маєте вже якусь реакцію на клубну заяву зі сторони футбольних можновладців?

– Наразі, окрім журналістів, нам ніхто не дзвонив. Ще мали бесіду з ПФЛ. Однак від ФФУ чи комітету арбітрів поки реакції не маємо.

– Чи контактували з вашими суперниками із ФК Агробізнес?

– Який смисл з ними спілкуватися? Це не допоможе вирішити питання. Тим більше, ми не звинувачували ФК Агробізнес у якійсь нечесній грі. У нас є певна інформація, але нікого за руку ми не зловили. Ми проти того, щоб між клубами з’явилася якась конфронтація чи поливання брудом.

– Дозвольте уточнити: інформація якого характеру у вас з’явилася?

– Що працюють зараз з арбітрами…

– Наскільки серйозно розраховуєте на велику реакцію і чи справді зніметеся з чемпіонату, якщо її не буде?

– Позиція керівництва клубу категорична. Скажу більше: якби наш президент клубу був присутнім на матчі, то прямо в той же вечір була б така заява. Це не вперше відбувається, тому його позиція така: навіщо вкладатися й надалі в футбол, якщо зусилля людини в чорному можуть все нівелювати? Руки просто опускаються…

Ми мали розмову з президентом ПФЛ Сергієм Макаровим. Довели до його відома, що наш клуб вимагає розслідування та покарання винних.

– Чи маєте інформацію, яку оцінку арбітри матчу отримали від наглядача арбітражу?

– Маємо, але не знаємо, чи можемо її озвучувати. Нам відомо, що оцінка незадовільна. Нас міліція супроводжувала із Вишнівця у Тернопіль. Ми з інспектором їхали в одній машині, потім в готелі декілька разів дивилися відео – я особисто з ним, потім арбітри з ним. На відео з нашої камери все чітко видно. До того ж, із іншої сторони поля наш фотограф поробив нам кадри із хорошої точки зору. Там чітко видно, що гравець Агробізнесу Юрчак падати почав ще до штрафного майданчика, а впав уже в штрафному. Рішення арбітра спершу було – штрафний удар. Однак арбітр на лінії вказав, що це було на лінії, а лінія – частина штрафного удару.

– Чи бувало раніше в вашій футбольній практиці таке, щоб арбітра з поля зводили під охороною десятка стюардів і приблизно такого ж числа правоохоронців?

– Це вперше! Просто арбітр спровокував людей. Наші футболісти – капітан команди, інші – підбігли до нього. Але він почав тікати. Якби він стояв на своєму місці, міліція й стюарди змогли б його захистити. Ніхто ж не біг до нього з поганою метою, просто було бажання у гравців почути пояснення, адже пенальті в кінцівці матчу – непроста ігрова ситуація. Коли ж він побіг, то за ним побігли не лише гравці чи ультрас і фан-групи, а навіть, вибачте, прості мужики старшого віку.

– Це окремий епізод в житті команди чи мали й раніше такі ситуації?

– Це накипіло. Бувало таке й раніше. Грали з Прикарпаттям – претензій не було. Грали з Поліссям – були претензії. А інцидент в останньому матчі спровокував таку реакцію керівництва клубу, що ми почали вимагати: «Давайте від розмов до діла». Тому вимагаємо покарання бригади арбітрів, щоб це стало прикладом для інших суддів. Щоб вони задумалися стосовно своїх вчинків, дій та працювали професійніше.

Адже клуби вкладаються в те, щоб розвиватися й ставати професійнішими. У нас, наприклад, будуються дитяча школа, база, два футбольних поля, спортивний зал, басейн. Не хочеться, щоб просто зараз це все закінчилося через сумнівну пенальку…

– Що відомо відносно центрального міського стадіону Тернополя? Чи є надія цього року грати там домашні матчі?

– Однозначно! Цього року ми маємо повернутися у власну домівку. Я особисто спілкувався з мером і керівництвом стадіону. Нема категоричної заборони Ниві проводити там домашні матчі. Просто стадіон після зимової паузи взяли агрономи й попросили потримати, щоб трава не зрушилася з місця, а добре вкорінилася й прижилася після реконструкції. Тим більше, 2 червня у нас фінал Кубка України серед жіночих команд у місті. Є певні зобов’язання перед ФФУ. Мер міста запевнив, що хоче, щоб був футбол у Тернополі й не хоче заважати. Але ще трохи треба почекати, щоб потім грати на чудовому новому полі.