Автанділ Мдінарадзе: "Ситуація у клубі не критична"

Президент ФК "Нива" Автанділ Мдінарадзе прокоментував офіційному сайту клубу останню інформацію про можливе зняття "Ниви" з чемпіонату найближчим часом.

— Автанділе Мамійовичу, тренер "Ниви" після гри з "Десною" заявив про розпуск футболістів. Прокоментуйте ситуацію, що склалася у клубі.

— Ні для кого не секрет, що "Нива" переживає не найкращі часи. Склалась така ситуація, що футболісти відмовлялися виходити на гру з "Десною" доки ми не закриємо перед ними борги по зарплаті та преміальних. На сьогоднішній день боргів по преміальних перед гравцями немає. Ми маємо лише заборгованість по зарплаті за квітень. Проте з командою у нас домовленість про розрахунок до 10 травня. Тому фактично поточних боргів перед футболістами ми не маємо.

Проте у нас залишаються борги перед гравцями, які перебувають у команді з минулого року. Адже коли я не займався клубом, то його керівники Валентин Хоптян та Ігор Яворський заборгували команді гроші за кілька місяців. Ці заборгованості нікуди не зникли. Проте я не можу сказати, що ситуація у клубі критична.

Щодо заяви про розпуск, то тренера могли зрозуміти не правильно. Після кожної гри ми надаємо футболістам 1-2 дні для відпочинку і вони вирушають по домівках. Якщо нам вдасться знайти кошти для зарплати та виїзду у Харків, то команда вирушить на гру.

— Чи є можливість, що "Нива" не зможе виїхати на гру?

— Зі своєї сторони я зроблю усе, щоб знайти кошти і команда своє існування продовжила. Проте з виїздом у Харків можуть виникнути й інші труднощі, пов'язані із суспільно-політичною ситуацією на Сході країни. Сьогодні мені особисто телефонував президент футбольного клубу "Геліос" і запевняв, що клуб зробить усе належне щоб гарантувати безпеку "Ниві". Водночас 9 травня, коли "Нива" має прибути у Харків, на Сході очікують провокацій. Тому перш ніж прийняти рішення про виїзд у Харків, ми будемо проводити консультації з Федерацією футболу та Професійною футбольною лігою, а також іншими клубами, які повинні у ці дні грати на Сході країни.

— Сьогодні у інтернеті поширили інформацію про спонсора, який готовий допомагати "Ниві", але, начебто, ви вимагаєте від нього велику суму коштів. Як прокоментуєте такі чутки?

— Це брехня та нісенітниці. Мені видається, що розповсюдженням такої інформації займаються якісь провокатори з боку вболівальників. Також у мене є підозри, що такі речі може розповсюджувати екс-тренер "Ниви" Ігор Яворський. Я хочу звернутися до цього "міфічного" спонсора з проханням вийти на зв'язок зі мною. Хай це зробить через пресу, телебачення чи будь-яким іншим способом. Проте зараз такої людини, яка була б готова допомогти клубу фінансова немає. Фінансуванням клубу займаюся лише я та декілька моїх партнерів, які витратили на команду вже порядка 300 тисяч доларів. Проте я неодноразово вів переговори з різними структурами. Певні люди зацікавлені у допомозі нашому клубу, але вони очікують результатів Президентських виборів та стабілізації ситуації у країні. А вболівальників я хочу попросити не займатися розповсюдженням недостовірної інформації.

— Яка ситуація із допомогою клубу від вболівальників? Скільки коштів на рахунок "Ниви" надійшло?

— Як і раніше, на клубному рахунку є лише 400 гривень, які надійшли від вболівальників. Вони залишаються там і досі. Крім цього ми зверталися до прихильників футболу з закликом приходити на матч та купувати квитки. Проте ситуація практично не змінилася. На останній домашній грі з "Десною" на стадіоні було трохи більше 1000 глядачів.

Останнім часом мені доводиться чути, що вболівальники відчувають недовіру до моєї особи і тому не хочуть допомагати клубу фінансово. У такому випадку нехай вболівальники виберуть певного представника від себе, якому вони довіряють. Нехай на його картковий рахунок перераховують кошти, а він буде віддавати їх команді. Або ж кошти можуть перечисляти, скажімо, капітану команди Андрію Донцю, який особисто буде віддавати їх іншим гравцям. Або іншим футболістам клубу.

Крім цього наш клуб стикається з рядом інших проблем у місті. Одна з рекламних агенцій, постійно шукаючи причини, відмовилася співпрацювати з клубом, щоб поширювати агітацію про домашні матчі "Ниви". Афіші на поєдинок з "Десною" за кілька днів до гри заклеїли передвиборчою агітацією одного із кандидатів у Президенти. Але чому саме афіші футбольного клубу "Нива" цинічно знищили? В той час як реклама іншої міської команди залишилася неушкодженою.

— Автанділе Мамійовичу, а яка ситуація із протестом клубу на матч з армянським "Титаном"?

— Поки що "Нива" не отримала відповіді з Федерації футболу України, але ми очікуємо на неї. Прикро, що всі наші побоювання щодо цього матчу справдилися. Ще коли ми збиралися у Краматорськ, то ПФЛ нас запевняла про повну безпеку. Але за день до гри поблизу цього міста почали відбуватися сумнозвісні події. А у день матчу почали захоплювати держустанови і у самому Краматорську. Сьогодні мені доводиться читати, що влада Криму й зовсім заборонила проводити матчі чемпіонату України на своїй території. Відверто кажучи, у мене немає особливої довіри до гарантій безпеки від ПФЛ. Сидіти у кабінетах і розповідати — це одне. На ділі ж виходить все по-іншому.