Степан Рубай: "Ми віримо у перспективу нашої команди"

Президент футбольного клубу "Нива" Тернопіль дав розгорнуте інтерв'ю клубній прес-службі, розповівши про діяльність клубу у перші місяці війни, старт нового сезону, ротацію у тренерському штабі та свій погляд на майбутнє команди.

— Степане Богдановичу, активну підготовку "Ниви" до весняної частини сезону перервала звістка про початок війни. Команда зі спортивної складової незабаром перейшла на волонтерську діяльність та допомогу армії. Розкажіть детальніше про цей період.

— Команда провела другий збір у Винниках та повернулась додому. Але на цьому нашу підготовку довелось перервати через звістку про початок повномасштабного вторгнення агресора. Хоча плани на весну були доволі амбітні. За декілька днів після цього ми вирішили у міру своїх можливостей включитися у допомогу нашим збройним силам. Разом із командою створили невеликий волонтерський центр, виготовляли паштети, тушонки та напівфабрикати, які одразу ж відправляли нашим воїнам на передову. А наш клубний автобус надали для використання місцевій теробороні. Допомагали нам і наші уболівальники, волонтери.

— Мабуть, у цей період найменше обговорювали безпосередньо футбольну діяльність клубу та команди?

— Звичайно, певний період часу було зовсім не до футболу. І коли в Україні розпочались процеси щодо відновлення змагань, ми з Павлом Олексійовичем Біликом довго вагалися чи приймати участь у новому сезоні, чи пропустити його. Щоправда, доки у нас не було чіткого розуміння, як саме проходитиме новий чемпіонат та чи буде він узагалі, дехто з наших футболістів поїхав на перегляд у інші клуби. І, як наслідок, з деким із футболістів основи ми розлучилися. Особливо болісним стало прощання із нашим багаторічним капітаном Тарасом Морозом. А коли фінансування команди долучився відомий у футбольних колах меценат — це дало поштовх до того, щоб продовжити участь у чемпіонаті. З ним маємо спільне бачення на подальший розвиток "Ниви".

— Які завдання поставили перед командою напередодні початку нового сезону?

— Враховуючи новий формат проведення змагань у Першій лізі, першочерговим завданням є потрапити у першу четвірку і навесні продовжити боротьбу. Бачимо зацікавленість у розвитку команди і з боку місцевої влади. Міський голова Сергій Надал нещодавно відвідав домашній матч з львівськими "Карпатами". Сподіваємось, що і надалі ми зможемо співпрацювати та розвивати футбол у нашому місті. Звичайно, що наші турнірні завдання дещо ускладнились після стартових турів, але ми віримо, що все налагодиться.

— Наслідком стартових невдач і стала відставка тренерського штабу Андрія Купцова?

— На це був ряд об'єктивних причин. Ми усвідомлювали, що, можливо, десь і запізно розпочали підготовку до сезону. У команді вже не було декількох гравців основи, довелось запрошувати новачків, не всі з яких виправдали надії. Ми вдячні Андрію Купцову за роботу і жодним чином не сумніваємося у його професіоналізмі. Проте, як показали стартові матчі, десь зник той знаменитий дух команди "Нива", яка боролась на кожному клаптику поля і яку суперники відверто побоювались, особливо у домашніх матчах. Тренер довірив місце на полі новачкам, які лише влітку приєднались до команди, і певною мірою вони його підвели. Одразу мені пригадується історія, яку розповідав, хтось із ветеранів тернопільського футболу. Свого часу у "Ниву" приїздили чимало футболістів з інших регіонів, які прагнули себе проявити. Проте місцеві завжди говорили: побачимо, коли "трава зазеленіє". І щоразу на поле виходили лише місцеві гравці, які мали величезне бажання.

Наразі ми довірили виконувати обов'язки головного тренера спортивному директору Сергію Задорожному. Він усіх наших хлопців добре знає, адже свого часу розпочинав роботу з цією командою ще у Другій лізі. Сергій Михайлович одразу дав шанс тим гравцям, які пройшли з командою великий шлях. Як ми побачили у матчі з "Поліссям" та “Маріуполем” — команда уже змінилась, гра стала змістовною. Хлопці боролись, бились, не жаліючи ні себе, ні суперника. Бачимо і схвальні відгуки про матч зі сторони наших уболівальників. Тому рухаємось лише вперед.

—  Чи під силу цій команді поборотись за найвищі місця?

— Ми віримо у перспективу нашої команди. Маємо чимало талановитих і, що найважливіше, місцевих футболістів, які здатні замінити тих, хто пішов із команди у міжсезоння. Віримо і у майбутнє наших новачків, які тільки нещодавно приєднались до команди. Звичайно, їм потрібен час, щоб освоїтись, зігратись із новими партнерами. Але я впевнений, що вони нам неодмінно допоможуть.

— Насамкінець запитання, яке, мабуть, найбільше цікавить усіх уболівальників. Як у команди справи із фінансуванням?

— Генеральним спонсором команди залишається будівельна компанія "Інвест-Родина". Завдяки тому, що до нас долучився ще один інвестор, на сьогоднішній день фінансова ситуація у клубі стабільна, а заробітні плати у гравців залишились на тому ж рівні, що і у довоєнний час. Віднедавна ми також заручились підтримкою Першої подільської парової броварні, яку представляє торгова марка "Глібівське". Від усього клубу ще раз би хотів подякувати нашим Збройним силам України, які з мужністю захищають нас та дають змогу продовжувати футбольну діяльність. Ми обов'язково переможемо!

Пресслужба футбольного клубу "Нива"