Андрій Новак: "У Ниві прекрасна атмосфера"

Воротар тернопільської "Ниви" у матчі з армянським "Титаном" встановив рекордну "суху" серію воротарів FAVBET Ліги 1 в поточному сезоні.

Крім того, вихованець львівських "Карпат" став безпосереднім учасником непростої розмови представників тернопільського клубу і прикордонників на імпровізованому кримському кордоні.

— Насамперед, прийміть привітання з рекордною "сухою" серією, яка становить 604 хвилини без пропущених голів. У чому секрет вашої успішної гри у воротах Ниви?

— Дякую за привітання. Моя серія — це заслуга всієї команди.

— Кажуть, що для воротаря дуже важливим є взаєморозуміння з захисниками. Можете сказати, що розумієте своїх захисників з півслова?

— У нас всі футболісти дуже кваліфіковані. У тому числі, і захисники. Ми граємо разом вже рік-півтора. На підсвідомому рівні знаємо, куди пасувати, куди віддавати м'яч і де в певний момент знаходиться партнер.

— Думки про недоторканність воріт не заважали готуватися до матчів?

— Чесно кажучи, ні. У нас є головне завдання — перемагати в кожному матчі. Тренери акцентують увагу тільки на командних досягнення. А індивідуальні заслуги відходять на другий план. Поки в пресі не писали про це, я навіть не замислювався. Потім хлопці в команді почали мене по-доброму "травити".

— Зовсім недавно "Нива" перебувала в числі аутсайдерів турнірної таблиці. Зараз ситуація кардинально протилежна. За рахунок чого тернопільська команда зуміла так високо закріпитися в числі лідерів нижчого дивізіону?

— Особисто для мене нинішній колектив Ниви є самим монолітним за всю мою кар'єру. У команді прекрасна атмосфера. З'явилося відчуття однієї родини. Звичайно, не варто забувати про кваліфікацію футболістів "Ниви".

— У пресі неодноразово з'являлася ситуація про складну фінансову ситуацію в клубі ...

— Ситуація дуже і дуже складна. Особисто мені ще винні зарплату за 5 місяців, а також преміальні. Нам залишається грати тільки за колектив, своє ім'я та вболівальників. Нам дають гроші, яких вистачає на каву і шматок ковбаси.

— Президент клубу Автанділ Мдінарадзе часто зустрічається з командою?

— Взимку ми не тренувалися взагалі. Тоді він вперше з нами зустрівся. Президент часто відвідує командні засідання, але поки все залишається на рівні розмов.

— Ваш матч в Армянську перервав не тільки безпрограшну серію "Ниви" і вашу "суху" воротарську, але і запам'ятався безстороннім проходженням митного контролю в Криму ...

— Українські прикордонники без проблем нас пропустили. Неприємності виникли вже під час зустрічі з представниками російської прикордонної служби. Вони без пояснень відмовили у в'їзді на півострів трьом футболістам основного складу. Я не хочу виправдовувати нашу поразку ... Але нам довелося думати не про матч, а про те, яким чином потрапити в Армянськ. Багато футболістів хотіли повертатися додому. У числі перших був я. Ми їдемо грати у футбол, а нас чомусь затримують.

— Перед матчем контакти з представниками ПФЛ у вас були?

— Виїзній грі з "Титаном" передував наш виїзд на матч у Краматорськ з "Авангардом". Президент ПФЛ Мілетій Бальчос гарантував нашу безпеку. Він сказав їхати до Краматорська і не переживати. В принципі, там все було нормально. Правда, ми приїхали в день гри. У Краматорську нас супроводжували, проблем ніяких не було. Бальчос сказав, що був у Армянську і ексцесів також ніяких не буде.

— Але сталося все інакше...

— Ми приїхали до Криму, простояли там 3 години даремно. Ледь не запізнилися на гру, трьох футболістів без причин залишили на кордоні.

— Якими були дії Сворака, Басараба і Лазорика, яких до Криму не пропустили?

— Вони повернулися на український блок-пост. Наші прикордонники доставили їх до Нової Каховки, де хлопців підібрав наш автобус. Я не розумію одного — якщо Титан грає в українській лізі, тоді чому виникають такі труднощі. Ми не граємо в Росії чи ще де-небудь. Якщо є проблеми з Кримом — тоді грайте в Новій Каховці, в Херсоні ...

— Кажуть, що не обійшлося і без пострілів на імпровізованій кордоні ...

— Так, це правда. Я бачив цей момент. Ми поверталися назад, а у російських прикордонників якраз була перезмінка. Ми змушені були чекати ще дві години. Йшов прикордонник з автоматом і пролунав постріл. Але він, швидше, був випадковим — напевно, на запобіжник не поставив. Автомат перебував внизу, тому, постріл прийшовся в асфальт. Це трапилося на відстані трьох метрів від нас.

— У самому Армянську проблем не було?

— Ні, ставлення було нормальним, більше ніяких проблем не виникало. На самому кордоні нам забороняли з автобуса виходити. В іншому, все було нормально.

— Як ви особисто вважаєте — матчі в Криму проводити можна?

— Якщо приймаюча сторона гарантує безпеку і швидке проходження всіх блок-постів, тоді я тільки "за". Якщо вони не мають можливості дати гарантії, тоді не бачу доцільності в матчах на півострові.

profootball.ua