Мдінарадзе: "Перед гравцями існує заборгованість, яка залишилась від нашого попереднього губернатора"

Президент тернопільської "Ниви" Автанділ Мдінарадзе розповів про майбутнє клубу.

— Автанділе Мамійовичу, напередодні чергового сезону лише "Буковина" та "Нива" мають заборгованості перед Професіональною лігою за участь у змаганнях. Яка на сьогодні ситуація з цим у Тернополі?

— Насправді там невелика сума. Якщо не помиляюсь, заборгованість становить близько п’яти-семи тисяч гривень. Можу вас запевнити, її ліквідуємо найближчими днями. Тож, повірте, це не буде причиною, щоби "Нива" не грала в наступному сезоні. Причина радше полягає в площині фінансування, бо досі невирішеними залишаються джерела та шляхи поповнення клубної казни. А входити в чемпіонат без упевненості в завтрашньому дні дуже тяжко. Відтак можуть продовжитись наші страждання в першості. Саме тому ми робимо все від себе залежне (можливе та неможливе), щоби знайти спонсорів, які зможуть допомогти команді. Цей процес триває, тому нічого конкретного я вам не скажу: гратимуть "жовто-зелені" чи ні. Думаю, найближчим часом усе проясниться щодо майбутнього команди.

— Чи існує принаймні найменша ймовірність, що тернопільці не продовжать участь у першій лізі?

— Гадаю, нині немає такого ФК, який може з упевненістю спростувати це питання. Для цього є різні мотиви: хтось грати не зможе у своєму місті через події на сході, у когось негаразди фінансового характеру. Загалом, український футбол зіткнувся з великими проб­лемами. Отож, така ймовірність є, проте тернопільці налаштовані патріотично, тому ми всі дуже хочемо, щоби "Нива" зберегла за собою місце на футбольній мапі.

— Чи можете розповісти про пошуки інвесторів детальніше? Перемовини ведуться з владними чи комерційними структурами?

— У принципі, є підприємці, котрі готові брати участь у цьому проекті. Тільки, знаєте, вони взяли паузу, адже ні в кого зараз немає зайвих грошей. Варто усвідомлювати, що футбол — невдячна справа, а мовою економіки — не прибуткова. Тож люди, по суті, витягають гроші з власної кишені та віддають їх на соціальні потреби. Таким чином, одні одразу відмовляють, а інші очікують прояснення ситуації з бізнесом. Підсумовуючи: потенційно та морально багато хто бажає долучитись до фінансування клубу, проте, коли справа доходить до матеріальної частини, то такої можливості вони не мають. Більш конкретні розмови в нас уже відбулись із потужними комерційними структурами Тернополя, відтак чекаємо остаточної відповіді. Їх поки не називатиму, тож дізнаєтесь згодом, якщо вони погодяться стати спонсорами.

— А мер міста та губернатор області не йдуть на контакт?

— Міська мерія має свою команду — ФК "Тернопіль", яка вирішила своє завдання, відтак вийшла до першої ліги. Таким чином, у них є свої пріоритети та проблеми. Щодо обласного керівництва, то ми постійно з ними зустрічаємось, утім, на жаль, у них немає належного механізму та можливостей, щоби підтримувати "Ниву". Очевидно, що на обласному рівні ми не очікуємо серйозної допомоги. Більшою мірою ми сподіваємось, що власними зусиллями зможемо поставити на ноги наш клуб. Звичайно, у випадку, якщо допоможуть комерційні структури, котрі, за їхніми словами, також прагнуть бачити на місцевому стадіоні тисячі вболівальників.

— Чимало першолігових колективів вийшли з відпустки. А коли тернопільці почнуть готуватись до наступного сезону?

— Усі наші плани залежатимуть од фінансування. Як тільки ми з цим розберемося, тоді й конкретніше вирішуватимемо програму підготовки команди. Поки це не на часі, позаяк є значно важливіші моменти. Думаю, скоро зможемо розібратись із усіма актуальними питаннями, відтак стане зрозуміло, на що ми зможемо розраховувати в подальшому: у якому вигляді команда збереться, як і де пройдуть збори тощо.

— Щодо кадрів. Чи відомо, які гравці точно залишають Тернопіль, а які, навпаки, прагнуть надалі захищати жовто-зелені кольори? Водночас, чи поведе за собою колектив попередній наставник Богдан Самардак?

— Знову ж таки, в усьому відштовхуватимемося, насамперед, од фінансування. Зважаючи, в яких обсягах та термінах у нас з’явиться підтримка з боку спонсорів, ми й вирішуватимемо кадрові питання. Богдан Миколайович, на мою думку, дуже вдало провів другу частину першості, тому жодних претензій до нього немає. Я вже неодноразово заявляв, що з Богданом Самардаком ми з задоволенням продовжимо контракт. Зрозуміло, відтоді він працюватиме стаціонарно та без доточки "в.о.".

Стосовно футболістів, наскільки я знаю, практично всі виконавці висловили бажання залишитись у команді. Ми, в свою чергу, також хотіли би зберегти їх, адже колектив у нас хороший — команда дає результат. Перемовини поки з ними не відбуваються, адже потрібно запропонувати певні умови, натомість нині ми цього зробити не можемо. Тож, як тільки з’явиться конкретика, одразу проведемо індивідуальні бесіди з кожним футболістом та, відповідно, формуватимемо майбутню команду.

До того ж, перед гравцями існує заборгованість, яка залишилась од нашого попереднього губернатора — цей момент також потребує вирішення. Дасть Бог, усе скоро стане на свої місця.

— А юридично скільки гравців перебувають на контракті?

— Дане питання не має абсолютно жодного принципового значення: укладені контракти з ними чи ні. Приміром, якщо футболіст на контракті, а ми не можемо виконати всі його умови, то такий гравець може вільно припинити з нами співпрацю. Нікого насильно "Нива" тримати не буде: хто захоче — залишиться, хто має кращі пропозиції, навіть попри чинний договір, — переходить до іншого колективу. Тож, якщо зрозуміли, наразі юридичний бік — всього лише формальність.

Український футбол