Мдінарадзе: "У кубку перед нами однозначне завдання — проходити далі"

 

Президент ФК "Нива" (Тернопіль) в інтерв’ю Football.ua розповів, як проходить підготовка команди до кубка та чемпіонату, назвав імена новачків тернополян та поділився планами збереження й подальшого розвитку клубу.

2013 рік "Нива" завершила ударно: у Favbet Лізі 1 піднялася із зони вильоту на сьоме місце, а в Кубку України дісталася чвертьфіналу, отримавши, як тоді здавалося, цілком оптимістичний жереб. Однак у відпустку команда пішла з тривожним настроєм, і зима з її бурхливими подіями його тільки погіршувала. Аж до середини березня "Нива" не подавала ознак життя, і все ближче була сумна перспектива зникнення клубу.

На щастя, "Нива" все-таки стала на старт. Президент клубу Автанділ Мдінарадзе розповідає, як проходила місія спасіння "Ниви", які втрати пережили тернополяни і на що сподіватися навесні тернопільським вболівальникам.

— Пане Автанділе, вашій команді стартувати доведеться навіть раніше, ніж іншим учасникам Favbet Ліги 1, адже "Нива" є учасницею 1/4 фіналу Кубка України. Наразі уже можете розповісти, хто посилить команду перед відповідальним матчем зі "Славутичем"?

— Так, ми можемо сказати, що на сьогоднішній день ми практично укомплектувалися. Можливо, ще будуть якісь доповнення із розряду точкових, але основні контури команди уже є, можна так сказати. З командою зараз тренується ряд потенційних новачків, з якими ми найближчим часом підпишемо контракти. Це Дмитро Іванов (восени грав за друголігове "Динамо" із Хмельницького), Тарас Петрівський (відомий за виступами у "Карпатах"), Вадим Панас (останнім часом виступав у Білорусі), Олександр Семенюк ("Буковина"), Андрій Грінченко (останній клуб — "Говерла"), Ярослав Сворак (також грав за "Карпати"). Напевно підпишемо ще й і Тимура Рустамова із "Десни" — з цього приводу якраз приймаємо рішення.

— Ми уже знаємо, що брати Баранці підписали контракти з "Зіркою", Білий перейшов у склад лідера другої ліги — "Сталі" (Дніпродзержинськ), а кілька орендованих гравців продовжать виступи в інших клубах. Але цим втрати "Ниви", вочевидь, не обмежуються?

— На сьогоднішній день у нас проблематична ситуація з наступними футболістами. Завершився контракт із форвардом Василем Товкацьким. Ми йому зробили нову пропозицію, з моєї точки зору — непогану, він узяв час на роздуми, проте наразі ще на зв’язок не виходив і відповіді не дав. Так само закінчився контракт з Романюком, але він продовжив співпрацю з нами. До кінця сезону він гратиме за "Ниву", а потім уже будемо обговорювати умови. Є такий футболіст Андрій Кікоть — ми так само зробили йому пропозицію, але у нього своє бачення і він подав заяву в ПФЛ, намагаючись розірвати з клубом угоду. Не визначене й питання з Шестаковим. Він у нас на контракті до 2015 року, але він вимагає, щоб ми переглянули термін дії угоди і скоротили її до 1 червня цього року. Ми на це свою згоду не даємо, у клубу є заборгованість, ми готові з ним вести переговори, щоб закрити питання, але поки що він не погоджується і в команді його немає. А ось наш голкіпер Базилевич залишається в Криму у зв’язку із невизначеною суспільно-політичною ситуацією. Всі інші — на місці, тренуються з командою й готуються до старту у весняній частині змагань.

— Наскільки відомо, ще з минулого року у "Ниви" перед футболістами й іншими працівниками клубу накопичувалися борги. Можете назвати їх приблизну суму?

— Розумієте, "Нива" тоді була на одних умовах, а зараз нам удалося домовитися з командою про певне скорочення витрат (70%), і у нас підхід такий, що ми з кожним футболістом сідаємо, дивимося його борги, вислуховуємо його бачення, кажемо наше бачення й домовляємося щодо консенсусу. Тому загальну суму боргів важко визначити, але, думаємо, біля 2 мільйонів гривень точно буде.

— Минулого року говорилося про великі плани — зведення бази для клубу, придбання автобусу, появу тренувального поля. Що із цього вдалося втілити в життя?

— Автобус є в команди, бази — немає. Хочу сказати, що обіцянки й плани, пов’язані з інфраструктурою команди — це було бажання колишнього губернатора області. У нас був розроблений план, як це робити, але, на жаль, попереднє керівництво області багато не виконало із того, про що ми говорили. Правда, були на це й об’єктивні причини, адже, фактично, десь починаючи із грудня губернатора не впускали на його робоче місце.

— Зрозуміло, наразі економічна ситуація у країні досить складна. Попри це, чи є надія на те, що знайдуться якісь нові місцеві меценати, котрі захочуть (і зможуть) допомогти "Ниві", чи знову будете розраховувати на допомогу Фірташа?

— Розумієте, "елемент Фірташа" був трішки надуманий, більше, ніж існував насправді. У нас не було ніяких домовленостей конкретно з цим бізнесменом, у нас були домовленості з банком Надра (як ми знаємо, одним із його власників був Фірташ). Наразі співпраця клубу "Нива" з банком Надра продовжується на рівні розмов і домовленостей, і ми зацікавлені, щоб вона продовжувалася. Наскільки я знаю (я сам спілкувався неодноразово з керівниками банку), вони також цього хочуть. Найближчим часом ми хочемо провести зустріч із керівництвом банку Надра, щоб намітити плани щодо подальшої співпраці. Що стосується інших джерел фінансування, я особисто завжди мріяв, щоб ФК "Нива" не був у ролі жебрака, який ходить по адміністраціях та підприємствах і з протягнутою рукою випрошує якісь кошти. Моя мрія — це клуб, який зміг би на себе працювати й заробляти. Я пропонував багато комерційних проектів, які дали б таку можливість, частина з них була підтримана губернатором. На жаль, окрім слів, далі вони були малодіючими, тому перспективні проекти не були реалізовані. З новим очільником області зараз у мене була зустріч, і я виніс пропозицію, щоб дати можливість "Ниві" на комерційній основі заробляти гроші. З боку влади це було одобрено, і я сподіваюся, що нам удасться вивести ФК "Нива" на таку комерційну стезю, коли він не буде залежати від "подачок". Звісно, зараз ситуація важка, але є на Тернопільщині патріотично налаштовані бізнесмени, які готові долучитися до справи. Я, як президент клубу, готовий вести переговори з будь-якими структурами, які можуть допомогти "Ниві". Моя мета — зберегти команду і вивести її на серйозне фінансування. Є багато планів і напрацювань, і ми хочемо не просто дограти друге коло, а з наступного чемпіонату отримати уже хай не дуже багату, але стабільну команду, яка продовжуватиме традиції тернопільського футболу.

— Ваш наступний суперник, хоч і нижчий за рангом, але має приємні клопоти: там нові спонсори, новий президент, амбітні завдання. Чого чекаєте від візиту в Черкаси та матчу зі "Славутичем", з яким "Нива" ще не так давно грала у другій лізі?

— Якщо в той час, коли пройшло жеребкування, ще можна було казати, що "Нива" є фаворитом цієї пари, то зараз, звісно, уже ні. Команда у Черкасах, як ви правильно кажете, амбітна, добре укомплектована, з хорошими гравцями і професіональним тренером, провела гарні збори, у тому числі — й за кордоном. А ми зібралися за два тижні до початку чемпіонату й втратили кількох гравців і тренера. Звичайно, є й у нас досягнення: ми все-таки зберегли команду, зберегли більшість футболістів. До нашого суперника ми ставимося з повагою, гра буде для нас важкою, але ми хочемо пройти далі, для нас це дуже важливо. А там — м’яч круглий, футбольне поле все покаже. У нас є непоганий шанс, і є однозначне завдання — проходити далі.