Василь Малик — найкращий тренер 26 туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи "А" та Групи "Б" української Другої ліги сезону 2018/19.

В передостанньому турі нижчого професіонального дивізіону інтрига не просто жива, а на самому максимумі. Тому кожна команда намагається не втрачати очки, адже один-два матчі перед фінішем можуть перекреслити зусилля всього сезону. З огляду на це, перемога тернополян на Житомирщині мала доленосне значення.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер тернопільської "Ниви" Василь Малик. Його підопічні, попри величезні кадрові втрати, здолали "Полісся" на його полі з мінімальним рахунком.

Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Ситуація в Групі "А" Другої ліги склалася таким чином, що за тур до завершення чемпіонату дует лідерів мав шанс забезпечити собі достроково відрив від переслідувачів. Для цього "Черкащині" та "Минаю" треба було вигравати (що вони й зробили), а от конкурентам – втрачати очки. "Верес" переграв вінницьку "Ниву", а тернопільська "Нива" – "Полісся", і для обох команд, які програли, це означало втрату шансів на плей-офф. А от у рівнян і тернополян лишаються реальні шанси на місце в п’ятірці.

Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Напередодні виїзду в Новоград-Волинський у тернополян були значні проблеми зі складом. Окрім давно відрахованого Заїкина, напередодні клуб звільнив півзахисників Кінаша та Олексієнка за порушення спортивного режиму. Давно травмований найкращий бомбардир команди Литовченко, а цього разу захворів ще й Гатала – єдиний, напевно, хто міг його адекватно замінити. У господарів при цьому були дискваліфіковані захисники Логінов і Ходуля.

Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з матчем у Калуші, який закінчився поразкою 3:4, тренерський штаб провів три зміни у стартовому складі, які призвели до певних перестановок. Механіва в воротах змінив воротар-дебютант Сидоренко, замість вінгера Гатали вийшов захисник Хруставка (це дозволило повернути Волохатого з місця флангового захисника вище по краю), а замість відрахованого Кінаша вийшов Мороз, який відбув дискваліфікацію.

Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

У "Ниви" досить плавна тактика, яка не прив’язана до жорсткого позиціонування гравців на полі й залишає шлях до імпровізації. У фазі атаки, за рахунок підйому вінгерів та вдалої гри між лініями Кохмана, тернополяни отримували чисельну перевагу. У роботі без м’яча опускалися, багато працювали на пресингу, витримавши навантаження двох виїздів поспіль із особливо важким полем у Калуші, де довелося бігати на в’язкому полі в зливу.

Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Після поразки в Калуші (а це був принциповий матч для Малика, який до зими працював якраз на чолі цього клубу) "Нива" не "попливла", а, навпаки, зібрала сили й відпрацювала матч, який вимагав фізичних надзусиль. Хоча тернополянам зараз важко стабільно конкурувати із клубами, у яких під завдання зібрані досвідчені гравці, навіть суто за цими 9 турами 2019 року можна констатувати прогрес "Ниви". У Групі "А" за набраними очками вона розділяє 2-3 місця з ФК "Минай" (по 16), хоча за літньо-осінньою каденцією була сьомою.

Лауреат 26-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Василь Малик ("Нива" Тернопіль)

Середній бал – 4,8

uafc.org.ua