Тарас Дурай: "На щастя, зараз заборгованостей в Ниві немає"

1football.info поспілкувався з Тарасом Дураєм, який забив на останніх хвилинах другий м'яч Миколаєву, після чого тернопільська Нива і зуміла перемогти.

Важко довелося Ниві на старті нинішнього сезону. Потрапивши у фінансову яму, клуб ледве-ледве зводив кінці з кінцями, і до останнього моменту було не зрозуміло, чи зможуть в Тернополі уберегти самобутню команду. Вберегли, а вже по ходу сезону почали по-справжньому комплектувати склад. Одним з тих, хто вскочив у тернопільський поїзд вже на ходу, був 30-річний Тарас Дурай, який уклав на початку вересня контракт з Нивою до кінця сезону.

Для Ниви це футболіст можна сказати рідний, адже саме тут він починав свою професійну кар'єру і грав аж до 2008 року. А потім була Зоря, Волинь, білоруська Белшина, Зірка, Оболонь, ПФК Суми ...

— В останніх двох матчах Нива на своєму полі здобула чотири очки. Можна сказати, що команда виходить з стартового піке? 

Дуже добре, що почали набирати очки. У грі проти Миколаєва нам потрібна була тільки перемога. Ви ж бачите, яким нині є турнірне становище Ниви. Для підготовки до матчу нам були створені хороші умови, адже часу був цілий тиждень. У нас навіть були дворазові тренування. Це щось нагадувало передсезонні збори, яких, наскільки я знаю, у Ниви майже не було. Якщо повертатися до гри з Миколаєвом, то добре, що вдалося втілити в життя задумане.

— Перший тайм команда програла, що в перерві говорив Богдан Самардак?

Ті, хто бачив цей матч, не могли не помітити, що ми мали перевагу, створювали моменти, але ніяк не вдавалося забити. А потім отримали розплату. Суперник провів швидку контратаку і м'яч вже в наших воротах. У роздягальні у нас була розмова, але не скажу, що на підвищених тонах. Ні, такого не було. Самардак, навпаки, намагався нас заспокоїти і нагадував про те, що в запасі є цілий тайм, і можна не тільки відігратися, а й виграти.

Свій перший в нинішньому сезоні забитий м'яч пам'ятаєте?

Я підключався до атаки по центру і попросив м'яч. Уже не пам'ятаю, хто мені віддавав з флангу, по-моєму, це був Озарків. Отримавши передачу, відразу ж пробив. Вийшло забити. Але у мене ще раніше був момент, але я не влучив у рамку. А з другого разу вийшло. Думаю, що цей м'яч в чому і допоміг нам перемогти, адже кінець матчу був уже не за горами.

— Перемога в останньому матчі, це звичайно добре. Але якщо говорити в цілому, Нива особливо не радує результатами. В чому причини нестабільності?

— Багато в чому позначається те, що була провалена підготовку до сезону. На мій погляд, це одна з причин. Недарма хтось сказав, що дрібниць у футболі не буває. Команда, можна сказати, зібралася лише напередодні старту, і вже по ходу сезону набирає обертів. Та й по грі з Миколаєвом було помітно, що ми починаємо краще розуміти один одного. А то раніше все було по-іншому, та й фізично ми були не зовсім готові.

На поле у вас позиція постійна, або ж по ходу матчу доводиться змінюватися з партнерами?

Та ні, я практично не змінююся ніколи позиціями, граючи на постійній основі центрального опорного півзахисника.  

Чому на початку сезону ви рідко потрапляли навіть у заявку? 

На той момент я ще не вирішив з керівництвом клубу деякі нюанси мого контракту, але Самардак був особисто зацікавлений у тому, щоб я грав в його команді. От і вийшло, що спочатку довелося кілька матчів пропустити.

Богдан Самардак тренер емоційний, або йому більше притаманний спокій?

Я не скажу, що він такий вже емоційний. Ні, ну буває всяке, це ж футбол. Але здебільшого він спокійний.

Тарас, нині відразу кілька колишніх гравців Ниви звернулися до Федерації футболу у відповідні її органи з тим, щоб їм допомогли вирішити питання із заборгованостями клубу. Яка нинішня фінансова складова в команді?

Та ні, у нас, на щастя, зараз заборгованостей немає. Ось днями повинні видати ще одну зарплату і преміальні, але поки чекаємо. Говорили, що до 10 жовтня все буде погашено. А раніше? Раніше всяке бувало. Але тепер хочеться, щоб була в цьому плані стабільність. Тоді вже можна більш предметно говорити і про завдання.